testuj przez 25 dni we własnym łóżku
zawsze darmowa wysyłka
materac wyprodukowany w Polsce
testuj przez 25 dni we własnym łóżku
zawsze darmowa wysyłka
materac wyprodukowany w Polsce

Pianka termoelastyczna w materacach.

Pianka termoelastyczna w materacach.

Pianka termoelastyczna jest innowacyjnym materiałem, który występuje również pod nazwami: pianka VISCO, pianka leniwa (lazy foam) oraz pianka z pamięcią (memory foam). Surowiec ten został stworzony w latach 70. XX wieku w laboratoriach NASA celem zapewnienia komfortu astronautom podczas lotów w przestrzeń kosmiczną. Materiał ten znalazł również zastosowanie w materacach, gdzie służy w charakterze warstwy komfortu. Nadaje ona posłaniom z wkładem poliuretanowym i wysokoelastycznym niezrównanych właściwości zdrowotnych i bardzo dobrze wpływa na wygodę. Doskonale sprawdza się również, jako warstwa komfortu w modelach kieszeniowych i bonellowych. Pianka VISCO reaguje na temperaturę ciała użytkownika, dzięki czemu osoba śpiąca odczuwa miłe uczucie otulenia i przyjemną miękkość. Cecha ta ma również ogromne znaczenie zdrowotne, gdyż pod wpływem zmian chorobowych ciało jest cieplejsze, więc powierzchnia mocniej się w danym miejscu odkształca. Pozwala to zmniejszyć dolegliwości bólowe. Warstwa termoelastyczna zmniejsza również uciski i oprawia krążenie krwi w organizmie. Jest to materiał hipoalergiczny, więc świetnie nadaje się dla osób zmagających się z uczuleniami. Połączenie pianki VISCO z poliuretanową lub wysokoelastyczną nadaje materacowi właściwości ortopedyczne i przeciwodleżynowe. Jeżeli dodamy do tego możliwość użytkowania na stelażach regulowanych zarówno ręcznie, jak i elektrycznie, okaże się, że pianka termoelastyczna jest materiałem idealnym dla rekonwalescentów oraz osób starszych. Dodatek pianki leniwej podnosi zalety materacy, jako posłań dla dwóch osób. Warstwa ta dodatkowo wytłumia ruchy partnerów, więc te nie przenoszą się na drugą stronę. Co więcej, pianka termoelastyczna pozwala szybciej zająć wygodną pozycję do odpoczynku i zmniejsza ilość ich zmian w ciągu nocy. W przypadku materacy sprężynowych pianka VISCO dodatkowo poprawia higieniczność posłania oraz chroni użytkownika przed dolegliwościami alergicznymi (choć warto zaznaczyć, że dla osób z uczuleniem lepsze są modele piankowe).

Jak już wspomniano wyżej warstwa pianki termoelastycznej podnosi komfort i zdrowotne właściwości materacy poliuretanowych. Jeżeli więc nie chcemy wydawać dużej sumy pieniędzy na materac, ale zależy nam na dobrym produkcie warto zwrócić uwagę na materac MARTE. Jest to model, w którym pianka termoelastyczna wzbogaca jedną ze stron. Użytkując ją możemy cieszyć się niezwykłą miękkością (H1) i właściwościami ortopedycznymi, dokuczające nam dotychczas dolegliwości bólowe pleców karku znikną. URANIO to z kolei materac poliuretanowy, który jednostronnie wyposażono w piankę lateksową i termoelastyczną. Również tutaj strona z pianką VISCO jest miękka i przyjemnie otula, a pianka lateksowa podnosi elastyczność punktową i właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne posłania.

Jeżeli zdecydujemy się na materac wysokoelastyczny zyskamy produkt o większej odporności na odkształcenia, bardziej przewiewny i lepiej dopasowujący się do sylwetki niż w przypadku pianki poliuretanowej. Obłożenie z pianki termoelastycznej dodatkowo zwiększy te zalety. Warstwa pianki termoelastycznej sprawia, że powierzchnia jednej ze stron modelu SILENCIO jest bardzo miękka (H1) i świetnie sprawdza się w redukowaniu bólu pleców i karku. Wybierając model HEAVEN zyskujemy posłanie z dodatkową funkcją samomasowania. Dzieje się tak za sprawą wypustek na powierzchni pianki leniwej, które masują zmęczone mięśnie zapewniając użytkownikowi miłe uczucie relaksu i rozluźnienia.

Materac PARADISE jest produktem niezwykle ekskluzywnym i luksusowym spośród materacy o miękkim stopniu twardości. Wypoczynek, relaks i sen na tym materacu są jedyne w swoim rodzaju, dające niezapomniane uczucie otulenia, miękkości i wytchnienia. Dzieje się tak za sprawą połączenia pianki termoelastycznej wzbogaconej o aloes oraz pianki poliuretanowej również wzbogaconej o ten składnik. Główną stroną użytkową jest ta z pianką lazy foam. To dzięki niej czujemy się jakbyśmy spali na mięciutkiej chmurce, idealnie otulającej nasze ciało. Pianka ta dzięki reakcji na temperaturę ciała, powoduje jego delikatne wtapianie się w materac redukując uciski. Poprzez wyjątkowe dopasowanie się do sylwetki i odwzorowanie jej kształtów oraz pozycji snu, pianka idealnie opływa ciało tym samym doskonale je podpierając. Podczas wypoczynku na piance termoelastycznej nasze ciało się relaksuje, mięśnie rozluźniają, a my odczuwamy niezwykłe otulenie.

Wśród materacy sprężynowych również warto zwrócić uwagę na modele z pianką termoelastyczną. W materacu typu Pocket, pod nazwą CLARA, pianka termoelastyczna zmniejsza uciski wywołane przez zastosowaną po jednej stronie matę kokosową. Z wariantu Multipocket, warto zwrócić uwagę na model FRANCESCA, który dzięki 7 strefom twardości oraz obustronnej piance VISCO pozwala użytkownikowi cieszyć zdrowym i wygodnym snem. PATRICIA jest z kolei materacem Luxpocket, który za sprawą obustronnej warstwie pianki termoelastycznej jest synonimem prawdziwego luksusu. Zastosowane na materacu bonellowym LAURA jednostronne obłożenie z pianki VISCO sprawia, że użytkując tę stronę czujemy miłe otulenie i nie grożą nam uciski.