testuj przez 25 dni we własnym łóżku
zawsze darmowa wysyłka
materac wyprodukowany w Polsce
testuj przez 25 dni we własnym łóżku
zawsze darmowa wysyłka
materac wyprodukowany w Polsce

Materace dla par. Najlepsze z modeli kieszeniowych.

Materace dla par. Najlepsze z modeli kieszeniowych.

Wybierając materac mający służyć dwóm osobom musimy zwracać uwagę na inne kwestie niż w przypadku modelu dla jednego użytkownika. Przede wszystkim należy pamiętać, że materac musi zapewnić wygodę dwóm osobom. W tym celu warto zwrócić uwagę na materace wykazujące się wysoką elastycznością punktową. Cecha ta sprawia, że powierzchnia pracuje jedynie w miejscu nacisku, więc zmiana pozycji nie wywołuje ruchu odczuwanego po drugiej stronie materaca, dzięki czemu użytkownicy nie budzą się wzajemnie. Elastyczność punktowa występuje w materacach kieszeniowych, piankowych i lateksowych, ale w tym artykule skupimy się na wersji materacy kieszeniowych.

Materace, które posiadają wspomnianą elastyczność punktową dobrze dopasowują się do sylwetki i nie przenoszą drgań wywołanych ruchem jednego z użytkowników na pozostałą część materaca. Partnerzy nie wybudzają się nawzajem poprzez zmiany pozycji snu w nocy oraz nie występuje efekt zapadania się lżejszej osoby w kierunku cięższej.

W materacach kieszeniowych efekt ten uzyskano dzięki sprężynom kieszeniowym, które zostały umieszczone w osobnych kieszonkach, co skutkuje indywidualną pracą każdej z nich i uginaniem się materaca tylko w miejscach nacisku. Dzięki osobnej pracy sprężyn modele kieszeniowe cechuje elastyczność punktowa, która występuje w każdym typie materaca kieszeniowego: pocket, multipocket i luxpocket. Różnica między poszczególnymi typami materacy kieszeniowych to ilość sprężyn kieszeniowych na 1 m2 materaca, gdzie w wersji pocket ich ilość to 272 sprężyny / m2 materaca, multipocket posiada 508 sprężyny / m2 materaca, a luxpocket to aż 1000 sprężyny / m2 materaca. Wszystkie rodzaje materacy kieszeniowych idealnie sprawdzą się jako materac dla pary.

Ważnym elementem wpływającym na wygodę materaca jest dobranie odpowiedniej twardości, którą w głównej mierze uzależnia się od wagi ciała użytkowników lub ich osobistych preferencji. Nie ma kłopotu, gdy partnerzy nie różnią się znacząco od siebie masą ciała lub lubią ten sam poziom twardości. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy w tych kwestiach nie ma całkowitego dopasowania? Są głosy mówiące, że najlepiej wybrać dwa mniejsze modele dopasowane do potrzeb każdego z użytkownika z osobna. Nie jest to jednak rozwiązanie popularne, zwłaszcza, że w ten sposób między materacami tworzy się szczelina, w którą można wpaść podczas snu. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu, czyli model TE AMO. Jest to produkt stworzony specjalnie z myślą o parach! Jego główną zaletą są dwa różne poziomy twardości na każdej połowie materaca. Jedna połowa TE AMO ma stopień twardości średni, druga natomiast jest twarda. Każdy z użytkowników może cieszyć się dopasowaną do swoich preferencji i potrzeb twardością materaca. Oczywiście jest to materac kieszeniowy, gdzie bazę stanowi formatka pocket, a obłożenie wykonano z pianki wysokoelastycznej HR. Jak każdy materac kieszeniowy posiada wysoki stopień elastyczności punktowej, dzięki czemu dobrze dopasowuje się do sylwetki, i nie przenosi drgań wywołanych ruchem jednego z użytkowników na pozostałą część materaca. Ponadto pianka wysokoelastyczna HR, która jest materiałem zwiększającym dopasowanie powierzchni do pozycji ciała użytkownika dodatkowo amortyzuje ruchy partnerów.

Jeżeli z jakichś względów wolelibyśmy materac o jednakowym poziomie twardości (na przykład w ramach solidarności), ale waga nasza i partnera się różni zaleca się by dobierać materac pod kątem osoby tęższej. Na szczęście, można dobrać materac tak, by nawet entuzjasta łóżek miększych nie wstawał obolały czy niewyspany. Dobrym przykładem takiego wyboru jest materac kieszeniowy z formatką multipocket FEDERICO, który posiada twardość na poziomie H3, dzięki dodatkowej obustronnej warstwie maty kokosowej. Mimo poziomu twardości H3, czyli twardy, materac jest przytulny i dający uczucie otulenia. Wszystko to za sprawą dodatkowej obustronnej warstwy pianki termoelastycznej, która pod wpływem ciepła ludzkiego ciała, dostosowuje się i dopasowuje do kształtów sylwetki, otulając ją, redukując uciski i rozluźniając napięte mięśnie.

Bardzo dobrym rozwiązaniem dla par są modele luxpocket, które za sprawą bardzo wysokiej elastyczności punktowej zapewniają niezwykle komfortowy i zdrowy sen obojgu partnerom. Godny uwagi jest model PATRICIA, który dzięki systemowi 1000 indywidualnie pracujących sprężyn kieszeniowych na 1 metrze2 charakteryzuje się wysoką elastycznością punktową, a także posiada warstwę pianki termoelastycznej po obydwóch stronach, dzięki której bardzo dobrze sprawdza się w wersji dwuosobowej. Pianka termoelastyczna dopasowuje się do sylwetki pod wpływem ciepła ciała, dając uczucie otulenia, a także amortyzuje ruchy użytkowników. Śpiąc na piance termoelastycznej również rzadziej zmieniamy pozycję snu, co ma spore znaczenie podczas odpoczynku we dwoje.

Jest to tylko kilka przykładów materacy kieszeniowych spośród całej ich gamy. Zapraszamy do zapoznania się z innymi modelami materacy kieszeniowych w naszym sklepie. Posiadamy modele, które mają dodatkowe warstwy z maty koksowej, pianki lateksowej, pianki termoelastycznej czy pianki wysokoelastycznej, a także mixy pianek. Znajdą je Państwo w różnych wersjach: pocket, multipocket i luxpocket. W ofercie materacy kieszeniowych mamy także dwa modele typu pocket z opcją lato/zima, dzięki dodatkowej warstwie owczej wełny: materac RODRIGO i materac ISABEL.