testuj przez 25 dni we własnym łóżku
zawsze darmowa wysyłka
materac wyprodukowany w Polsce
testuj przez 25 dni we własnym łóżku
zawsze darmowa wysyłka
materac wyprodukowany w Polsce

Pianka lateksowa

Pianka lateksowa jest materiałem, który zapewnia zdrowe ułożenie kręgosłupa podczas snu. Surowiec ten jest bardzo elastyczny, po ustaniu nacisku powierzchnia wraca do pierwotnego kształtu niemalże w tym samym momencie. Pianka lateksowa jest gwarancją bardzo długiej żywotności materaca, wykazuje się niepowtarzalną odpornością na powstawanie trwałych odkształceń. Materiał ten nie pozwala na rozwój alergenów w materacu, nie występuje, więc obawa, że rozwinie się pleśń, grzyby, bakterie czy roztocza.


Pianka poliuretanowa

Pianka poliuretanowa to surowiec, który dzięki wysokiemu stopniu sprężystości zapewnia komfort podczas snu. Dzięki jednolitej budowie materiał wykazuje się dobrą izolacją termiczną. Pianka poliuretanowa pomaga zachować bardzo dobrą cyrkulację powietrza w materacu, dzięki czemu nawet przy długotrwałym leżeniu nie występuje ryzyko wystąpienia odleżyn. Materiał ten jest odporny na odkształcenia, nawet, gdy usiądzie się lub stanie na krawędzi. Bardzo dobrze sprawdza się w łóżeczkach dziecięcych.


Pianka termoelastyczna

Pianka termoelastyczna może występować również pod nazwami: pianka leniwa (lazy foam), z pamięcią (memory foam) i VISCO. Materiał ten powstał w latach 70. XX wieku w laboratoriach NASA, gdzie szukano surowca, który mógłby zapewnić komfort astronautom podczas lotów kosmicznych. Pianka dostosowuje się do pozycji ciała, reagując na temperaturę. Jest materiałem w pełni antyalergicznym, nie pozwala na rozwój mikroorganizmów mogących wywołać uczulenie. Surowiec ten ma bardzo dobre właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne. Zmniejszając nacisk na zmienione chorobowo, cieplejsze miejsce uśmierza ból, poprawia krążenie krwi i daje idealne podparcie układowi szkieletowemu. Jest także materiałem, niezwykle przyjemnym, dającym uczucie otulenia i komfortu.


Pianka wysokoelastyczna

Pianka wysokoelastyczna występuje również pod nazwą pianka HR (High Resiliense Foam). Jest to nowoczesna odmiana tradycyjnej pianki poliuretanowej. Materiał ten zapewnia optymalne podtrzymanie układu szkieletowego użytkownika. Pianka zbudowana jest z milionów pęcherzyków, dzięki którym powierzchni wraca do pozycji wyjściowej niemal w chwili ustania ucisku. Surowiec ten, ze względu na budowę, zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza w materacu. Jest to materiał odpowiedni dla alergików, gdyż nie pozwala na rozwój szkodliwych drobnoustrojów, takich jak grzyby, pleśnie, bakterie czy roztocza. Pianka HR jest jednym z najbardziej trwałych i odpornych na powstawanie odkształceń surowców.


Mata kokosowa

Mata kokosowa to surowiec pozyskiwany ze skorupy orzecha kokosowego. Warstwa z tego całkowicie naturalnego materiału zapewnia materacowi dodatkowe usztywnienie i wyraźnie zwiększa jego przewiewność. Posłanie jest bardziej odporne na powstawanie odkształceń. Dzięki dobrej cyrkulacji powietrza z materaca łatwiej odprowadzana jest wilgoć. Znacząco poprawia to jakość snu i ułatwia utrzymanie higieniczności. Mata kokosowa może być stosowana przez osoby zmagające się z alergią.


Filc tapicerski

Filc tapicerski to wytrzymały i sztywny materiał, który stosuje się w charakterze warstwy podkładowej w materacach sprężynowych. Zapobiega przebijaniu się drutu, poprawia amortyzację powierzchni i wygłusza dźwięki pracującego wkładu.


Owcza wełna

Owcza wełna to naturalny materiał stosowany zarówno w materacach sprężynowych, jak i piankowych. Może być stosowana przez osoby zmagające się z uczuleniami, gdyż nie pozwala na rozwój alergenów. Jest materiałem bardzo przewiewnym, co pozwala zachować higieniczność posłania i zwiększa komfort użytkowania. Owcza wełna wykazuje działanie termoregulacyjne i zmniejsza dolegliwości związane z bólami reumatycznymi. Materiał ten poprawia krążenie krwi i wykazuje właściwości przeciwodleżynowe.


Hydrożel

Hydrożel jest materiałem, który zaleca się osobom zmagającym się z nadmierną potliwością i mających tendencję do przegrzewania się, podczas nocnego wypoczynku. Warstwa wykonana z tego surowca daje poczucie świeżości na skórze, gdyż obniża temperaturę ciała o 3°C.


Formatka Pocket

Formatka Pocket to system 272 walcowatych sprężyn na 1 metrze2 posłania, z których każda umieszczona jest w osobnej kieszonce. Wkład taki zapewnia elastyczność punktową materaca. Bez względu na obraną pozycję ciała układ szkieletowy zachowuje naturalne krzywizny. Powierzchnia ugina się jedynie w miejscu nacisku, więc w przypadku korzystania z materaca przez dwie osoby, partnerzy nie przeszkadzają sobie wzajemnie.


Formatka Multipocket

Formatka Multipocket to wariant materaca kieszeniowego, który zapewnia 508 sprężyn na metrze2 posłania. Model taki wykazuje się bardzo dobrą elastycznością punktową. Walcowate sprężyny zamknięte są w osobnych kieszonkach, więc każda indywidualnie pracuje pod wpływem nacisku. Bez względu na pozycję ciała, wkład zapewnia zachowanie naturalnych krzywizn kręgosłupa. Formatka Multipocket zapewnia komfort i zdrowy sen, nawet, gdy służy dwóm osobom.


Formatka Luxpocket

Formatka Luxpocket to materace, w których na 1 metrze2 posłania znajduje się 1000 walcowatych sprężyn, z których każda umieszczona jest w osobnej kieszonce. Rozwiązanie to sprawia, że materac wykazuje się niezwykle wysoką elastycznością punktową. Bez względu na pozycję snu, układ szkieletowy zachowuje naturalne krzywizny, a mięśnie odpoczywają. Powierzchnia odkształca się tylko w miejscu nacisku, więc ruchy jednej osób nie są odczuwane po stronie partnera. Formatka Luxpocket idealnie sprawdza się zarówno na łóżkach pojedynczych, jak i podwójnych.


Formatka Bonell

Formatka Bonell to wkład w materacu, na który składają się sprężyny w kształcie klepsydr, połączone drutem. Tworzy to elastyczność powierzchniową. Formatka bonellowa bardzo dobrze sprawdza się użytkowana przez jedną osobę. Jest niezwykle wytrzymała, nie pozwala na nadmierne zapadanie się osoby śpiącej, stanowi, więc bardzo dobre rozwiązanie dla użytkownika tęższego.