testuj przez 25 dni we własnym łóżku
zawsze darmowa wysyłka
materac wyprodukowany w Polsce
testuj przez 25 dni we własnym łóżku
zawsze darmowa wysyłka
materac wyprodukowany w Polsce

Jak poprawić komfort snu niskim kosztem?

Jak poprawić komfort snu niskim kosztem?

Komfort snu nie jest wymysłem, każdy zasługuje na wygodny nocny odpoczynek. Może na pierwszy rzut oka nie wydaje się to oczywiste, ale od materaca zależy nasze zdrowie. Wygodna powierzchnia to taka, która pozwala nam szybko znaleźć dogodną pozycję. Dzieje się tak wtedy, gdy posłanie dobrze podpiera nasz układ szkieletowy. Wtedy mięśnie nie są zmuszone do wysiłku, lecz odpoczywają po całodniowej pracy, a my budzimy się wypoczęci i wolni od dolegliwości bólowych. Co jednak zrobić, gdy nasze dotychczasowe łóżko przestało nam służyć? Albo, gdy zostaliśmy obdarowani materacem, który nie do końca spełnia nasze oczekiwania? Na szczęście nie jesteśmy skazani na wydawanie dużych kwot pieniędzy, gdyż na rynku dostępne są materace nawierzchniowe.

Głównym zadaniem tych produktów jest wyrównywanie zniekształconych, niewygodnych powierzchni. Bardzo dobrze sprawdza się mata kokosowa, która chroni nas przed odczuwaniem nierówności dotychczasowego łóżka. Model wykonany jedynie z tego materiału, czyli FIT będzie również świetnym rozwiązaniem, gdy dotychczasowe posłanie jest dla nas zbyt miękkie. Jeżeli jednak uważamy, że materiał ten byłby dla nas zbyt twardy można sięgnąć po model, w którym warstwa wysokojakościowej pianki uchroni nas przed uciskami i zapewni nam świetne podparcie kręgosłupa. W materacu nawierzchniowym SLIM matę kokosową wzbogacono o piankę lateksową, a MELLOW, z kolei wyposażono dodatkowo w piankę termoelastyczną.

Jeżeli chcielibyśmy zmiękczyć powierzchnię do snu warto zastosować materace nawierzchniowe wykonane jedynie z pianek. SOFT za sprawą pianki lateksowej jest szczególnie polecany osobom zmagającym się z uczuleniami, gdyż materiał ten wykazuje się niezwykłymi właściwościami antyalergicznymi i antygrzybicznymi. Pianka termoelastyczna tworząca model FLUFFY będzie z kolei idealna dla osób zmagających się z bólami i kłopotami ze strony układu krążeniowego. Pianka VISCO dopasowuje się do pozycji ciała pod wpływem temperatury dając miłe uczucie otulenia. Posiada także właściwości ortopedyczne i przeciwodleżynowe.