testuj przez 25 dni we własnym łóżku
zawsze darmowa wysyłka
materac wyprodukowany w Polsce
testuj przez 25 dni we własnym łóżku
zawsze darmowa wysyłka
materac wyprodukowany w Polsce

Rodzaje materacy piankowych.

Rodzaje materacy piankowych.

Współcześnie coraz większą popularność zyskują materace piankowe. Nie jest w tym nic dziwnego, zważywszy na fakt, że każdy może wśród nich znaleźć model odpowiadający indywidualnym potrzebom. Bez względu na stan zdrowia, preferencje odnośnie twardości czy zasobów finansowych materace piankowe spełnią oczekiwania.

W produkcji materaców wykorzystuje się pianki lateksowe, poliuretanowe, wysokoelastyczne oraz termoelastyczne. O ile w przypadku pierwszych trzech materiałów mogą one być wykorzystywane zarówno, jako wkład, jak i obłożenie, o tyle ostatnia pianka, czyli VISCO, stosowana jest w charakterze warstwy komfortu. Każda z powyższych pianek sprawdzi się zarówno w materacach pojedynczych, jak i podwójnych. Dzieje się tak za sprawą elastyczności punktowej. Właściwość ta skutkuje tym, że powierzchnia bardzo dobrze dopasowuje się do pozycji ciała użytkownika zapewniając stałe, zdrowe podparcie układu szkieletowego. Dzięki zachowaniu naturalnych krzywizn kręgosłupa nie ma problemu z obciążeniem wysiłkiem układu mięśniowego, więc wstajemy wolni od bólu pleców i karku. Za sprawą elastyczności punktowej ruch śpiącego nie przenosi się po całej powierzchni posłania, więc partnerzy nie budzą się wzajemnie, a osoba lżejsza nie zapada się na stronę cięższego użytkownika. Każda z pianek jest również bezpieczna dla alergików (w przypadku materacy lateksowych powinno się jedynie wykluczyć uczulenie na lateks) i wykazują się dużą higienicznością. Każdy materac piankowy może być stosowany na stelażach regulowanych.

Jedną z największych zalet materacy z pianki poliuretanowej jest ich stosunkowo niewielka cena. Jest to duży plus, zwłaszcza w sytuacji, gdy przypadkowo materac ulegnie zniszczeniu, gdyż można go wymienić bez nadmiernego obciążania domowego budżetu. Bardzo ekonomicznym rozwiązaniem jest materac MERCURIO, który wykonano z bloku najwyższej jakościowo pianki poliuretanowej. Istnieje również duży wybór obłożeń, co sprawia, że każdy znajdzie model dla siebie. Użytkownicy ceniący sobie twardsze powierzchnie mogą na przykład zdecydować się na model VENERE wzbogacony o warstwę maty kokosowej. Ten naturalnym materiał podnosi również żywotność i przewiewność materaca. Podobnie, odporność na odkształcenia może być podniesiona, gdy piankę poliuretanową wzbogaci się o obłożenie z pianki lateksowej, termoelastycznej czy wysokoelastycznej.

Jeżeli mamy możliwość zainwestowania nieco większej kwoty w materac, godne polecenia są modele wykonane z pianki wysokoelastycznej, inaczej nazywanej pianką HR. Jest to ulepszona wersja pianki poliuretanowej. Posiada bardziej porowatą strukturę, co nadaje posłaniu wyższą przewiewność i lepszą elastyczność punktową. Pianka HR jest bardzo wytrzymałym materiałem (pod tym względem ustępuje jedynie piance lateksowej), więc materace z tego surowca stanowią inwestycję na wiele lat. Modele te świetnie podpierają sylwetkę, niemal natychmiast reagując na zmianę pozycji użytkownika. Wybierając modele wykonane w 100% z bloku pianki wysokoelastycznej, czyli BUENO 15 lub BUENO 18 możemy cieszyć się zdrowym i wygodnym odpoczynkiem. Podobnie jak w przypadku materacy z pianki poliuretanowej, można nabyć modele wysokoelastyczne wzbogacone warstwy komfortu wykonane z innych materiałów. Na przykład SIESTĘ wyposażono jednostronnie w warstwę owczej wełny sprawiającej, że materac posiada opcję lato/zima.