testuj przez 25 dni we własnym łóżku
zawsze darmowa wysyłka
materac wyprodukowany w Polsce
testuj przez 25 dni we własnym łóżku
zawsze darmowa wysyłka
materac wyprodukowany w Polsce

Czym różnią się materace bonellowe od kieszeniowych?

Czym różnią się materace bonellowe od kieszeniowych?

Jeżeli chcemy kupić materac, ale nie jesteśmy przekonani do wkładów piankowych można wybrać model z wkładem sprężynowym. W zależności od preferencji odnośnie twardości posłania, sytuacji życiowej czy zasobów finansowych z pewnością znajdziemy rozwiązanie odpowiadające naszym potrzebom.

W sytuacji, gdy preferujemy twardsze powierzchnie do spania i poszukujemy materaca dla jednej osoby dobrym rozwiązaniem może okazać się materac bonellowy. W modelach tych wkład zbudowany jest z systemu połączonych ze sobą sprężyn w kształcie klepsydr. Rozwiązanie takie nadaje materacowi elastyczność powierzchniową, czyli cechę gwarantującą, że im większy nacisk na powierzchnię, tym mocniej ciężar jest wypierany. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie w przypadku użytkowników o większej wadze. Materac nie zapada się nadmiernie, nawet w miejscu, gdzie spoczywają cięższe partie ciała, a wkład wykazuje się dużą odpornością na odkształcenia. Ten typ materaców zalicza się również do najtańszych. Dzięki możliwości wyboru materiału stanowiącego warstwę komfortu można wybrać model odpowiadający indywidualnym potrzebom użytkownika. Model MARCOS to przykład materaca, który dzięki dodatkowej warstwie maty kokosowej po jednej stronie będzie idealnym rozwiązaniem dla osoby tęższej lub takiej, która preferuje twarde powierzchnie do spania. Wzbogacenie maty kokosowej warstwą pianki lateksowej podnosi komfort użytkowania, nadaje tej stronie właściwości ortopedyczne i podnosi żywotność posłania. Inny przykład, jeżeli chcielibyśmy cieszyć się miłym uczuciem otulenia i właściwościami przeciwodleżynowymi warto zwrócić uwagę na materac LAURA, którego jedną stronę w bogacono o piankę termoelastyczną.

Materace kieszeniowe są szczególnie polecane osobom, które śpią z partnerem oraz wszystkim użytkownikom ceniącym sobie wygodny i zdrowy wypoczynek. W modelach kieszeniowych wkład zbudowany jest z systemu walcowatych sprężynek zamkniętych w osobnych kieszonkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu każda ugina się indywidualnie pod wpływem nacisku ciała. Nadaje to posłaniu elastyczność punktową, czyli cechę zapewniającą idealne dopasowanie powierzchni do kształtu kręgosłupa bez względu na obraną pozycję. Materace kieszeniowe, jak już wspomniano wyżej, są świetnym rozwiązaniem dla par. W przeciwieństwie, bowiem do materacy bonellowych, ruch na formatce pocket nie wywołuje drgania całej powierzchni. Partnerzy nie wybudzają się wzajemnie, a w przypadku wystąpienia dużej różnicy wagi, użytkownik lżejszy nie zapada się na stronę cięższego. Wśród materacy kieszeniowych można wybierać wśród modeli różniących się od siebie pod względem ilości sprężyn na 1 metrze2, gdzie im większa ich ilość tym większa wygoda i lepsze właściwości zdrowotne. Można również wybrać materiał stanowiący obłożenie. MAURICIO jest, na przykład, materacem w wariancie Pocket, czyli wyposażono go w 272 sprężyny/m2. Warstwa komfortu wykonana z pianki poliuretanowej sprawia, że posłanie jest wygodne i tańsze niż modele z innym obłożeniem. Wśród modeli Multipocket, czyli posiadających 508 sprężyn/m2 można zdecydować się chociażby na PAOLĘ, którą obustronnie wyposażono w piankę lateksową. Połączenie to znacząco poprawia komfort użytkowania i żywotność materaca. Im większa ilość sprężyn na metrze2 tym więcej punktów podparcia, a tym samym lepsze dopasowanie do sylwetki, czyli zdrowie i wygoda. Wybierając wśród wariantu Luxpocket decydujemy się na najwyższy luksus. Na przykład model LOLA, daje nam niezwykły komfort dzięki formatce Luxpocket, ale również za sprawą obustronnej warstwy pianki wysokoelastycznej. Dzięki ułożeniu sprężyn z uwzględnieniem 7 stref komfortu i piance HR możemy mieć pewność, że nasz sen będzie niezwykle wygodny i zdrowy.