testuj przez 25 dni we własnym łóżku
zawsze darmowa wysyłka
materac wyprodukowany w Polsce
testuj przez 25 dni we własnym łóżku
zawsze darmowa wysyłka
materac wyprodukowany w Polsce

Ilość sprężyn kieszeniowych ma znaczenie.

Ilość sprężyn kieszeniowych ma znaczenie.

Jedną z podstawowych decyzji, które musimy podjąć przy wyborze materaca kieszeniowego jest ilość sprężyn umieszczonych na 1 metrze2 posłania. Dostępne są trzy warianty: Pocket, czyli 272 sprężyny/m2, Multipocket – 508 sprężyn/m2 oraz Luxpocket, gwarantujący aż 1000 sprężyn na 1 metrze2. Pomijając różnicę w ilości, każdy materac kieszeniowy opiera się na wkładzie zbudowanym z walcowatych sprężyn zamkniętych w osobnych kieszonkach, z których każda pracuje niezależnie od innych. Są to modele, które sprawdzają się zarówno, jako materace dla osób śpiących samodzielnie, jak i par. Dzieje się tak za sprawą elastyczności punktowej, czyli cechy sprawiającej, że powierzchnia ugina się jedynie w miejscu nacisku. Skąd, więc aż 3 typy formatki pocket?

Kupując materac musimy pamiętać, że im większa ilość sprężyn w materacu tym większa jego wygoda oraz właściwości zdrowotne. Oczywiście, wiąże się to również z wyższą ceną. Nie oznacza to, że wariant Pocket jest tym, z którego należy zrezygnować. Każdy typ materaca kieszeniowego można nabyć z obłożeniem z różnych materiałów i tym samym znaleźć model dla siebie.

Materace typu Pocket zapewniają dobre podparcie kręgosłupa. Sprężyny uginają się indywidualnie, dzięki czemu naturalne krzywizny kręgosłupa zostają zachowane. Sen jest wygodny. Jak już wspomniano wyżej, możemy wybrać materiał stanowiący warstwę komfortu. Jeżeli, na przykład jesteśmy miłośnikami twardszych powierzchni można wybrać model wzbogacony o matę kokosową, taki jak ROBERTO. Właściwe podparcie ciała zapewnia w tym materacu dodatkowo ułożenie sprężyn z uwzględnieniem 7 stref twardości.

W modelach Multipocket ilość sprężyn na metrze2 jest wyższa, co daje więcej punktów podparcia ciała. Materac dopasowuje się dokładniej do pozycji ciała użytkownika. Dzięki wyższej elastyczności punktowej formatka Multipocket będzie lepszym rozwiązaniem dla osób śpiących we dwoje, jeśli między partnerami występuje spora różnica wagi. Dobrym przykładem takiego materaca może być VICTORIA. Model ten idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa za sprawą sprężyn umieszczonych z uwzględnieniem 7 stref twardości oraz obłożenia z pianki wysokoelastycznej. Materiał ten dodatkowo zwiększa żywotność posłania.

Materace w wariancie Luxpocket należą do najwygodniejszych i najbardziej ekskluzywnych. Na 1 metrze2 znajduje się aż 1000 kieszeniowych sprężyn, co nadaje materacu niezwykle wysoką elastyczność punktową. Powierzchnia niemal natychmiast reaguje na zmianę pozycji użytkowników, zapewniając układowi szkieletowemu zachowanie naturalnych krzywizn. Dzięki czemu mięśnie odpoczywają, a po wstaniu z łóżka możemy cieszyć się wolnością od dolegliwości bólowych mogących dokuczać nam w przypadku źle dobranego materaca. Korzyści z formatki Luxpocket możemy zwiększyć poprzez wybranie obłożenia z wysokogatunkowej pianki. Model PATRICIA obustronnie wzbogacono, na przykład, w piankę termoelastyczną, która pod wpływem ciepła ludzkiego ciała, dostosowuje się i dopasowuje do kształtów sylwetki, otulając ją, redukując uciski i rozluźniając napięte mięśnie. Co więcej, materac ten posiada podział na 7 stref twardości chroniący przed nadmiernym zapadaniem się cięższych partii ciała. Nawet w sytuacji, gdy z materaca korzysta para, a użytkownicy znacząco różnią się ciężarem ciała modele typu Luxpocket są gwarancją wygody. Powierzchnia nie faluje przy zmianie pozycji, a osoba lżejsza nie zapada się na stronę cięższej.