testuj przez 25 dni we własnym łóżku
zawsze darmowa wysyłka
materac wyprodukowany w Polsce
testuj przez 25 dni we własnym łóżku
zawsze darmowa wysyłka
materac wyprodukowany w Polsce

Materace bonellowe – dobry wybór dla nastolatków i singli.

Materace bonellowe – dobry wybór dla nastolatków i singli.

Jeżeli szukamy materaca dla jednej osoby warto zwrócić uwagę na modele bonellowe, które łączą w sobie wygodę, niezwykłą wytrzymałość, a także stosunkowo niewielką cenę. W tego typu materacach wkład stanowi system połączonych ze sobą sprężyn w kształcie klepsydry. Rozwiązanie to nadaje materacowi elastyczność powierzchniową. Za sprawą tej cechy ciężar użytkownika rozkłada się równomiernie, dzięki czemu żadna z partii materaca nie jest nadmiernie obciążona, więc żywotność tych modeli jest duża. Dzięki elastyczności powierzchniowej modele bonellowe idealnie nadają się dla osób tęższych, gdyż zapobiegają zapadaniu się osoby wypoczywającej.

Materace bonellowe zaliczają się raczej do twardszych powierzchni, będą, więc odpowiednie dla osób lubiących takie podłoża do snu. Szczególnie mowa tutaj o produktach wzbogaconych o matę kokosową takich jak materac SILVIO, którego strona wyposażona w ten materiał ma poziom twardości podniesiony do poziomu H3. Mata kokosowa zwiększa również wytrzymałość oraz przewiewność posłania, a pianka poliuretanowa zmniejsza uciski i podnosi komfort użytkowania. Jeżeli chcemy cieszyć się snem na bardzo zdrowym, nowoczesnym materiale możemy wybrać model bonellowy wyposażony w wysokogatunkową piankę, na przykład lateksową. Takim wariantem jest model BRUNO, którego jedną stronę wyposażono w ten właśnie materiał. Zapewnia ona dobre podparcie ciała, a dodatkowo wysokie właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne.

Jak już wspomniano wyżej, materace bonellowe są jednymi z najbardziej ekonomicznych modeli. Jeżeli więc nie chcemy wydawać na posłanie dużych kwot, ale zależy nam na zdrowym i wygodnym śnie można przemyśleć zakup takiego modelu jak GUSTAVO, który wyposażono obustronnie w bardzo dobrą jakościowo piankę poliuretanową.

Może pojawić się wątpliwość, czy użytkownik ceniący sobie miękkie podłoża do snu musi zrezygnować z materaca z formatką bonellową? Otóż nie. Naprzeciw potrzebom takich osób wychodzi model LUISA, której strona wyposażona w piankę lateksową i termoelastyczną posiada poziom twardości H1.

Materace bonellowe są odpowiednim wyborem dla singli i nastolatków. Sprawdzają się również w sypialni rozbrykanego malucha (kiedy dziecko wchodzi w wiek szkolny, około 6 roku życia, niektórzy rodzice decydują się na takie posłanie dla pociechy). Ze względu jednak na elastyczność powierzchniową, przynoszącą wiele korzyści jednemu użytkownikowi, pary powinny wybierać inne modele materacy. W ich przypadku lepiej sprawdzi się formatka pocket, która dzięki wysokiej elastyczności punktowej chroni użytkowników przed zakłócaniem sobie wzajemnie snu. Podobnie materace kieszeniowe mogą z powodzeniem służyć osobom śpiącym w pojedynkę, jeżeli oczekują one wyższego standardu wypoczynku.